Witamy na stronie stadniny koni Ferensteinów w Gałkowie, dzisiajStadnina

Stadnina Koni Ferensteinów w Gałkowie położona jest pośród łąk, lasów i jezior na terenie Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Tuż obok pięknych, tak chętnie odwiedzanych przez turystów miast Mikołajki (18km), Mrągowo (20km) i Ruciane-Nida (7km). Wielu z naszych przyjaciół, wielbicieli jeździectwa tak bardzo ceni sobie to miejsce, że dla godzinnego treningu, lub jazdy w terenie gotowi są przejechać w ciągu jednego dnia 200 km z Warszawy i z powrotem. Nasz zespół trenerów i instruktorów kierowany przez Krzysztofa Ferensteina - jednego z najbardziej znanych zawodników w powojennej historii polskiego jeździectwa, byłego mistrza Polski, a obecnie menagera kadry narodowej seniorów w skokach, jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających amatorów i zawodników. Wielkie emocje wzbudzają też organizowane tu z rozmachem jeździeckie święta takie jak bieg myśliwski św. Huberta, kuligi, czy kilkudniowe rajdy w terenie.

Stadnina Koni Ferensteinów to wspaniałe miejsce dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jeździectwem, dla tych, którzy są już bardziej zaawansowani i wreszcie dla bardzo doświadczonych już jeźdźców.

Przyjeżdżający tu goście mają do dyspozycji dwa place treningowe i krytą ujeżdżalnię, a ich wierzchowce 50 ha łąk i pastwisk, które sąsiadują z piękną Puszczą Piską. W godzinę jazdy konno od Gałkowa podziwiać można uroki rzeki Kretyni, morenowe jezioro Mokre lub zachwycać się leśnymi "Czarcimi Jeziorkami".

W Stadninie hodowane są konie szlachetnej półkrwi, pełnej krwi angielskiej, huculskie. Stajnia mieści konie hodowlane, 20 koni sportowych, 20 wykorzystywanych do wykwalifikowanej rekreacji i 30 koni w pensjonacie.

© Copyright 2007 LukHaj WebAction